<%@ Language=VBScript %> خدمات نوين كشاورزي

 

    نمايندگي فروش سوپر جاذب هاي آب(كاهش دهنده تعداد دفعات آبياري) شركت رهاب رزين ، تنها توليد كننده سوپر جاذب كشاورزي و تزئيني در ايران(تحت ليسانس پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران) وديگر محصولات جديد كشاورزي در شهرهاي بادرود،نطنز،كاشان،اردستان

جهت تهيه و كسب اطلاعات بيشتر با آقاي علي غلاميان ،  نمايندگي انحصاري فروش محصولات ، خيابان شهيد منتظري و يا با شماره تلفن هاي 03624342208 و همراه 09133621170 تماس حاصل فرمائيد

ایران كشوري كم آب و خشك است. با وجود این، باید دید چطور قدر آب، این مایه حیات را می دانیم: در حالی که کل آب مصرفی در ایران حدود 5/86 میلیارد متر مکعب در سال است که 80 میلیارد متر مکعب آن در بخش کشاورزی مصرف می شود، از این مقدار 65 درصد آن به علت شیوه های غلط و سنتی آبیاری هدر می رود! در رهگذر این اتلاف آب، كودهای شیمیایی نیز (به ویژه در خاک های شنی) بر اثر آبیاری غرقابی، به سرعت شویش یافته و موجب آلودگی منابع گرانبهای آبهای زیرزمینی می شوند. خشکسالی ها و فجایع زيست محیطی مرتبط، پیامد هدرروی بی رحمانه آب است

 راهکار، بکارگیری شیوه های نوین آبیاری است. کاربرد هیدروژلهای سوپر جاذب، جدیدترین شیوه آبیاری برای مناطق خشک است که به کمک آن می توان تا 50 درصد مصرف آب آبیاری را کاهش داد و ضمنا از شویش کودهای محلول در آب و آلودگي آبهاي زيرزميني جلوگیری کرد.
سوپر جاذب در خاک، آب را همراه با کودهای محلول در آن، حذب کرده و بنا بر تقاضای ریشه در اختیار آن قرار می دهد. لذا این روش به تنهایی و یا در کنار سایر روش های نوین آبیاری، اگر بر اساس داده هاي پژوهشی و به درستی پیاده شود و تداوم یابد، می تواند ایران را از فجایع خشکسالی و زیست محیطی از یک سو، و از وابستگی شدید غذایی و رهایی از بحران اشتغال از سوی دیگر، برهاند و انقلابی در کشاورزی و اقتصاد ایجاد کند.

در زمينه كاربرد سوپرجاذبها در كشاورزي، با آن‌كه در دنيا تحقيقات زيادي انجام شده است، اما نتايج آنها (به دليل تفاوت در شرايط اقليمي، خاك، آب و گونه‌هاي گياهي) قابل تعميم به شرايط و گياهان ايران نيست و لذا انجام تحقيقات ميداني كشاورزي در ايران ضرورت دارد.

در سالهاي اخير پژوهشهايي در اين زمينه در ايران انجام شده و در حال انجام است.براي مشاهده كليك كنيد
 

 سوپرآب چه می کند؟
رزينهاي سوپرجاذب (سوپرآب) مواد اصلاح‌كننده جديدي هستند كه به تازگي كاربرد وسيعي پيدا كرده‌اند. اين هيدروژلها، پليمرهايي به شدت آبدوست‌اند كه ضمن برخورداري از سرعت و ظرفيت زياد جذب آب، به مثابه آب انبارهاي مينياتوري عمل كرده و در موقع نياز ريشه، به راحتي آب و مواد غذايي محلول در آب را در اختيارريشه گياه قرار مي‌دهند. مقدار آبي كه در خاك ذخيره مي‌شود به ظرفيت نگهداري رطوبت خاك نيز بستگي دارد.
پليمرهاي سوپر‌آب ضمن بالا بردن ظرفيت نگهداري آب در خاكهاي سبك مي‌توانند مشكل نفوذناپذيري خاكهاي سنگين و مشكل شويش سريع كودها وآلودگي آبهاي زيرزميني را نيز مرتفع كنند. اين سوپرجاذبها از آنجاكه با جذب سريع آب به ميزان صدها برابر وزن خود به ژلي با دوام زياد تبديل مي‌شوند، در كشاورزي و باغباني، جنگلكاري، فضاي سبز و نيز در تثبيت بيولوژيكي شنهاي روان، كنترل فرسايش خاك و كويرزدايي از جايگاه ويژه‌اي در دنيا برخوردارشده‌اند.
با اينكه سوپرآب، تحت فشار هم قادر به نگهداري آب جذب كرده خود است، به‌محض نياز ريشه، آب را به سهولت در اختيار آن قرار مي‌دهد. سوپرآب با جذب سريع آب و حفظ آن، بازده جذب آب ناشي از بارندگيهاي پراكنده را بالا برده و در صورت آبياري خاك، فواصل آبياري را نيز افزايش مي‌دهند. مقدار اين افزايش به شرايط فيزيكي خاك، آب و هواي منطقه و ميزان مصرف سوپرجاذب در خاك، بستگي دارد. استفاده از سوپرآب در كاشت نشاء و نهال، تنشهاي رطوبتي را از بين برده و به سازگاري نباتات كاشته شده با محيط كمك مي‌نمايد.
با توجه به pH نزديك به خنثاي سوپرآب كه بين 6 تا 7 است، اثر سوء بر خاك نداشته و هيچگونه سميتي نيز ندارد. اين سوپرجاذبها پس از 3 تا 5 سال، بسته به نوع آن و تركيب خاك، توسط ميكروارگانيسمها تخريب مي‌شوند و لذا آلودگي زيست‌محيطي ايجاد نمي‌كنند. علاوه بر نگهداري آب، سوپرآب به علت تغيير حجم مداوم (انبساط به هنگام تورم و انقباض به هنگام از دست دادن آب) ميزان هوا را در خاك افزايش مي‌دهد. از مزاياي سوپرآب مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1- استفاده بهينه از آب (تا 50 درصد صرفه‌جويي درمصرف آب كشاورزي)
2- استفاده بهينه از كود و سموم شيميايي و پيشگيري از آلودگي آبهاي زيرزميني
3- جلوگيري از تنش‌هاي ناشي از نوسانات رطوبتي
4- امكان كشت در مناطق بياباني و كمك به بيابان‌زدايي و تثبيت شنهاي روان
5- امكان كشت در سطوح شيب‌دار
6- پرورش و انتقال نهال با تلفات بسيار اندك
7- بسترهاي كشت قارچ، هيدروپونيك و ...


سوپر جاذب های کشاورزی: سوپرآب

دو نوع سوپرآب A200 و A300 محصولات مشخص رهاب‌رزين‌اند كه اولي براي پرورش، حفظ و نگهداري و جابه‌جايي نهال و بسترهاي كشت قارچ، و دومي براي كليه مصارف كشاورزي طراحي شده است. چمن آب A500 محصول جديد غني‌شده ويژه چمن است.

براي مشاهده ويژگيهاي شيميايي و فيزيكي اينجا كليك كنيد

 براي مشاهده مقادير  و موارد مصرف كليك كنيد

 هیدروژلهای رنگی
اين شكال مختلف براي اهداف تزئيني، آموزشی و گلهاي زينتي و آپارتماني طراحي شده است.

 

برف مصنوعي
با افزودن آب بر مقدار معيني پودر خشك برف در ظرف مناسب، در عرض چند ثانيه، برف مصنوعي تشكيل مي‌شود و تمام ظرف را پر مي‌كند.
برف مصنوعي ( و همچنين انواع رنگي آن) براي مكانهاي آموزشي كودكان، و جشن تولدها بسيار جالب و شگفتي‌آفرين آست.

 


هيدروژل سوختي
ژلهاي با ارزش حرارتي بسيار بالا و بدون دود كه مقدار كمي از آن حجم زيادي آب را به جوش مي‌آورد. اين هيدروژلها براي ايجاد گرما و طبخ غذا توسط كوهنوردان، در پيك نيك ها، گردشگران و اردوگاهها در مناطق سرد به راحتي قابل استفاده است.

 

همچنين افتخار داريم محصول " گردن بند خنك كننده" را به شما همشهريان معرفي و عرضه نمائيم . اين گردنبندها در رنگهاي متنوع و بي خطر طراحي شده اند ، در هواي گرم با قرار دادن قسمت حساس گردنبند در آب سرد ،گردنبند را به گردن بسته و خنك شويد.

گردنبند را ميتوانيد در آب گرم قرار دهيد و از آن به عنوان نوار گرمايي جهت تسكين درد ، يا ايجاد آرامش ، روي موضع مورد نظر قرار دهيد.

 
محصول ديگري كه به شما معرفي و عرضه مينمائيم "پوششهاي طبيعي"ميوه براي دو منظور است:

1-  پوشش ميوه  ، اين پوششها مايعي است بي خطر كه از موادي طبيعي مثل روغنهاي گياهي به دست مي آيد و به وسيله شستشو با آب معمولي پاك ميشود و در صورت خوردن هم هيچ مشكلي بوجود نمي اورد . مزاياي آن عبارتند از:

طولاني شدن ماندگاري و حفظ طراوت ميوه  ، افزايش جلوه ميوه ، جلوگيري از رشد ميكرو ارگانيسمها و قارچها، تنظيم تنفس ميوه ، كاهش تيرگي و ضايعات فيزيكي ميوه ، جايگزين شدن كاغذ يا پلاستيك و ساير بسته بنديهاي معمول ، جلوگيري از خشك شدن ميوه ، و داراي مجوز از وزارت بهداشت ميباشد

2- پوشش براق كننده : كه علاوه بر افزايش ماندگاري ميوه ،ظاهر آن را شفاف و درخشان مي كند

 

منتظر محصولات جديد تر باشيد