27 خرداد مصادف با 17 ژوئن روز جهانی بیابانزدایی گرامی باد
گرامیداشت روزجهانی بیابیان زدایی به صورت استانی در شهرستان نطنز
مراسمی که بدین منظور به همت اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان ، در روز 27 خردادمصادف با روز بیابانزدایی در سالن دانشگاه ازاد اسلامی نطنز برگزار شد نخست فرماندار نطنز به حاضران خیر مقدم گفت و استعدادهای و مشکلات شهرستان را بیان نمود ، صفاری در بخشی از سخنان خود سایت هسته ای نطنز را از افتخارات این شهرستان ذکر نمود .
انگاه خانم صیادی از امور بانوان فرمانداری طی مقاله ای شرایط زیست محیطی و اقلیمی شهرستان را بیان داشت و مشکلات فراروی این شهرستان را برشمرد .
دکتر داود حسنعلیان مدیر پروژه کارآفرینی دانشگاه اصفهان طی سخنانی گفت: این شهرستان تاریخ 8000 ساله و 12000 سال تاریخ اجتماعی پشت سر نهاده است .و دشت مرکزی حداقل شرایط زیست محیطی را داشته است و با فکر و تلاش توانسته است این شرایط را برای خود حفظ نماید .و اگر می بینیم قالی های منطقه کویرمرکزی ایران با نقش و گل و بوته و انسان همراه است می خواسته است با کمبود این گل و بوته و انسان در کویر ،منظر آنها در زیر پا و در نظر همگان همیشه قرار گیرد .
وی با ترسیم اقلیمی منطقه گفت باید نگرش مسئولان به توسعه را تغییر داد تا این منطقه بتواند تا زمانهای دیگر بماند وگرنه ما آخرین نسلی خواهیم بود که در این منطقه زیست خواهیم نمود .
اباصلت خاکزاد از شورای اسلامی ده آباد نیز طی سخنانی افق دید کویر را از 100 سال گذشته تا امروز و شرایط خاص ان زمان و تلاش صورت گرفته جهت بیابان زدایی در منطقه بادرود تشریح نمود .
سرهنگ انوری فرماندهی بسیج سازندگی استان نیز طی سخنانی نحوه خدمات رسانی بسیج سازندگی را تشریح نمود و برای انجام طرحهای ملی ، استانی و شهرستانی با منابع طبیعی اعلام آمادگی نمود .
آنگاه مهندس واقغی مدیر بازرگانی شرکت توریستی ایران دوستان ، طی سخنان مبسوطی موضوع جهانگرد و جهانگردی و نقش توریست بیابانگرد را برای حاضران تشریح نمود و بازدهی این گردشگری را بسیار با ارزش خواندو طرح شتر نوردی این شرکت که در روستای متین اباد در بخش بادرود مشغول انجام ان است اشاره نمود و از منابع طبیعی درخواست نمود جهت حفظ بیابانهای منطقه این شرکت را همراهی نمایند .
حاج آقا سلیمانی امام جمعه نطنز طی سخنان باارزشی متخصصان امر را به برنامه ریزی عملی و کاربردی فراخواندو گفت رفتارها به افکار انسانها بستگی دارد و اگر اندیشه های اسلامی و الهی باشد هم تخریب صورت نمی گیرد و هم حیات طیبه و فرحبخش خواهیم داشت .
وی با طرح این سئوال که بیشترین تخریب را چه کسانی انجام می دهند ؟ به اوضاع جهانی و کشور ما اشاره نمود و این نابرابری و ناعدالتی ها را در تعریف جهانی به باد انتقاد گرفت و گفت ایا تخریب سرزمین غزه و لبنان و فلسطین تخریب منابع طبیعی نیست چرا صدای جهانی درنمی اید ؟
در پایان به همایش، چند پیشنهاد ، از جمله اجرای سبد عدالت ، مبارزه با عوامل تخریب ،تعدل در اخذ مالیات معادن و... ارائه داد که مورد توجه حاضران قرار گرفت .
مهندس درویش محقق موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور آخرین سخنران همایش بود که با برشمردن مولفه های تخریب بیابانها ، به تعدادی از این تخریبها با نشان اسلاید ، حاضران را به توجه بیشتر و مسئولان را به تدبر بالاتر فراخواند.و برنامه 1404 کشور در طرح زدایش بیایانها را تشریح نمود . در پایان بیانیه این همایش نیز خوانده شد .
رعد وبرق جان یک جوان را گرفت
وبلاگ مهر بادرود:براثر غرش رعدآسا ووقوع برق وصاعقه آسمانی درروستای ورگوران کشه از توابع دهستان طرقرود یک جوان که درحال جوشکاری بود دردم جان سپرد.
درشامگاه روز یکشنبه 24 خرداد آقای داوود عابدینی جوان 24 ساله از روستای ورگوران که درپشت بام ودرحین رعد وبرق درحال جوشکاری بود بر اثر صاعقه دردم جان سپرد.
کسب عنوان قهرمانی دو تیم منتخب فوتسال و والیبال فرهنگیان بادرود در سطح استان
معاون سازمان آموزش و پرورش اصفهان :«منطقه بادرود ، از مناطق مستعد در زمینه اموزشی و پرورشی و ورزشی است »
به مناسبت گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر یک دوره مسابقات ورزشی به صورت متمرکز در رشته های فوتسال و والیبال فرهنگیان در سطح استان اصفهان برگزار شدکه تیم منتخب فوتسال فرهنگیان بادرود به پشت سرنهادن تیمهای منتخب «مبارکه ، تیران و کرون ، ناحیه 3 ، زواره ، کاشان و تیم یکپارچه و جوان منطقه جی» توانسته شایستگی از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و مجددا به مقام قهرمانی برسد و همزمان تیم منتخب والیبال فرهنگیان منطقه با تیمهای منتخب « تیران و کرون ،جرقویه علیا ،ناحیه 5 ، آران و بیدگل و زرین شهر به رقابت پرداخت و توانست کلیه حریفان را از پیش رو بردارد و برای اولین بار عنوان قهرمانی را بدست آوردو در مراسم اختتامیه این تورنمنت آقای سلمانی «معاون پرورشی و تربیت بدنی استان»ضمن عرض تبریک به هردو تیم قهرمان منطقه بادرود ، این منطقه را از مناطق مستعد در زمینه اموزشی و پرورشی و ورزشی قلمداد نمود و به رسم یادبود به سرپرستان و مر بیان و بازیکنان بادرودی جوایزی اهدا نمود .
اخبار سپاه نطنز : جلسه نوبه اي رابطين بهداشت و سلامت ادارات شهرستان نطنز در سپاه ناحيه مقاومت بسيج نطنز
به منظور ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و بررسي مشكلات بهداشتي و سلامت شهرستان ، به ميزباني سپاه، با محوريت بيماري سالك برگزار شد. در ابتداي جلسه سرهنگ پاسدار مجتبي محسني ضمن عرض خيرمقدم ، بهداشت محيط و افراد را از ضروريات دانست، و آن رايكي از عوامل مهم در پيشبرد ماموريت ها و وظايف سازماني و آسايش و آرامش مردم بيان كرد، و تلاش گسترده را براي رسيدن به يك بهداشت عمومي ماندگار خواستار شد. و مقرر گرديد كه جلسه بعدي براي بررسي پيشبرد برنامه ها و حل معضلات بهداشتي و پيگيري مصوبات اين جلسه در دادگستري برگزار گردد.
نشست سياسي پايگاه حضرت مريم(س) حوزه علميه شهرستان نطنز
اين نشست که در محل حوزه علميه الزهراء شهر نطنز و با سخنراني سرهنگ پاسدار براتي و با حضور بسيجيان خواهر برگزار گرديد. سرهنگ براتي ضمن عرض تبريك و گراميداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر،به مسئله مهم انتخابات و تشريح انديشه اصولگرايي و اصلاح طلبي پرداخت ، وايشان با بيان رهنمودها و ملاكهاي بيان شده از سوي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) براي انتخاب كانديداي اصلح ، توجه دقيق و عميق بسيجيان را به اين شرايط وملاكها و انتخاب كانديداي اصلح خواستار شد، و افزود : مسلمانان بخصوص شيعيان در قرون گذشته با انتخاب ناآگاهانه افراد ساده لوح و ترسو ،ضررهاي زيان بار و مهلكي ديده اند كه هنوز هم گريبان گير ممالك اسلامي بخصوص شيعيان مي باشد، و گفت: اولين خواسته دشمنان از ما عدم حضور در انتخابات است و دومين خواسته آنها انتخاب كانديدي است كه پيرو و دنباله رو آنها باشد پس مبادا پيرو حرف دشمنان باشيم.ايشان در پايان بسيجيان را به حضور گسترده و چشم گير و دندان شكن در انتخابات دعوت كرد و اظهاراطمينان كرد بار ديگر مردم ما با حضور در انتخابات از نظام جمهوري اسلامي ايران قاطعانه دفاع خواهند كرد .
& برگزاري جلسه « بهداشت رواني در جريان بلاياي طبيعي»
در اين برنامه كه به منظور تشريح مراحل كمك هاي وارده به آسيب ديدگان در جريان حوادث و بلاياي طبيعي و كم كردن آسيب هاي روحي و رواني به آنان در طول حادثه و بعد از آن برگزار شد، از كارشناسان شبكه بهداشت نطنز با اشاره به نامگذاري سال 2009 از طرف سازمان بهداشت جهاني به نام سال بهداشت رواني در جريان بلاياي طبيعي گفت : حوادث دو نوعند، طبيعي و غيرطبيعي ، در حوادث طبيعي كاري از عهده ما برنمي آيد جز پيشگيري،كه بايد از ابتداي به فكر باشيم ، ولي در حوادث غير طبيعي حادثه و اتفاق در دست ماست و با رعايت اصول ايمني مي توانيم از آن جلوگيري كنيم. ايشان در ادامه افزود: در حوادث و بلايا حتما يكسري اختلالات رواني بروز پيدا مي كند كه خيلي مهم و خطرناك مي باشند،لذا ما بايد بسته به سن و نوع علائم با آن مقابله كنيم وگرنه آسيب ديدگان دچار يكي از عوارض خطرناك مثل خودكشي ، افسردگي ، اعتياد و .... مي شوند.ايشان در پايان به چگونگي برقراري ارتباط با حادثه ديده گان و مصيبت زدگان اشاره كرد و بر بالا بردن روحيه واعتماد به نفس در برخورد با حادثه و حادثه ديده تاكيد ورزيد و آن رايكي از ضروريات براي كمك به آنها دانست
& برگزاري يادبود شهداي فتح خرمشهر
با همكاري حوزه مقاومت بسيج مالك اشتر و حوزه مقاومت بسيج كوثر خواهران این مراسم برگزار شد. در ابتداي جلسه حجة الاسلام والمسلمين حاج آقا موسوي كه خود از يادگاران دفاع مقدس مي باشد پيرامون سالروز فتح پيروزمندانه خرمشهر و عمليات بيت المقدس به ايراد سخنراني پرداخت و گفت: زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهداء جز با ادامه دادن راه آنها امكان نداردو تنها با ادامه دادن راهشان كه پيروي از ولايت فقيه بود ، مي توان ادعا كنيم ياد و خاطره شان را در دلمان زنده نگهداشته ايم ، ايشان در ادامه با دعوت مردم به حضور گسترده در انتخابات خاطرنشان كرد : يكي از انتظارات شهدا از ما حمايت از انقلاب با حضور گسترده در صحنه هاي ملي است، پس با حضور گسترده در انتخابات بار ديگر از نظام جمهوري اسلامي ايران حمايت همه جانبه اي داشته باشيم.در این راستاسرهنگ پاسدار مجتبي محسني،فرمانده سپاه ناحيه نطنز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بسيج اهداف برگزاري اين برنامه را زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهداء بيان كرد و افزود : ما نبايد شهدا و خانواده هايشان و راهشان را فراموش كنيم و بكوشيم با برگزاري اينگونه جلسات ياد و خاطره شان را هميشه در اذهان خودمان و مردم زنده نگهداريم.
اعزام كاروان،به مناسبت رحلت امام خميني(ره) به مرقد مطهر ايشان
اعزام بسيجيان سپاه ناحيه نطنز به مرقد مطهر امام خميني(ره) به مناسبت بزرگداشت بيستمين سالگرد ارتحال آن عارف فرزانه برگزار شد. بسيجيان شهرستان نطنز همچون سالهاي گذشته در سالروز ارتحال ملكوتي رهبر كبير انقلاب اسلامي به عشق شهداء و امام شهداء و به منظور تجديد ميثاق با امام(ره) و رهبر معظم انقلاب در كارواني با 20دستگاه اتوبوس به صورت منظم و دسته جمعي به سمت مرقد مطهر رهبر كبير انقلاب اسلامي حركت كردند .فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه نطنز گفت: اين كاروان متشكل از حدود 600 بسيجي خواهر و برادر بود كه از همه اين عزيزان تشكر مي كنيم و اميدواريم ميزبان خوبي براي بسيجيان باشيم و انشاالله هرسال بتوانيم بهتر و باشكوه تر وبا جمعيت بيشتر از سال گذشته اين مراسم را برگزار كنيم.

افتتاحيه نمايشگاه عكس دفاع مقدس
« نمايشگاه عكس دفاع مقدس به مناسبت سوم خرداد،سالروز آزادسازي خرمشهر با همكاري حوزه مقاومت بسيج مالك اشتر و حوزه مقاومت بسيج كوثر خواهران شهرستان نطنز برگزار شد»
سرهنگ پاسدار مجتبي محسني هدف از برگزاري اين نمايشگاه را زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا دانست و افزود : اين نمايشگاه يكي از برنامه هاي اين ناحيه در سالروز فتح پيروزمندانه خرمشهر است و گفت : ما بايد با برگزاري اينگونه مراسم ها ياد و خاطره شهداي عزيزمان را گرامي بداريم و به معني حقيقي راه آنها را ادامه بدهيم و نبايد اجازه دهيم ياد و خاطره آنها و فضاي معنوي كه آنها در جامعه ما حاكم كرده اند بوسيله تهاجم فرهنگي گسترده دشمنان كمرنگ شود. ايشان در پايان از برگزاركنندگان اينگونه مراسم ها بخصوص فرماندهان محترم حوزه مالك اشتر و حوزه كوثر خواهران نطنز نهايت تشكر و قدر داني را نمود.
نشست سياسي كاركنان و خانواده هاي ناحيه مقاومت بسيج سپاه نطنز
اين نشست که در محل نمازخانه سپاه ناحيه نطنز و با سخنراني سرهنگ پاسدار براتي و با حضور كليه پاسداران و سربازان و خانواده هاي آنان برگزار گرديد. سرهنگ براتي ضمن عرض تبريك و گراميداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر،به مسئله مهم انتخابات و تشريح انديشه اصولگرايي و اصلاح طلبي پرداخت ، وايشان با بيان رهنمودها و ملاكهاي بيان شده از سوي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) براي انتخاب كانديداي اصلح ، توجه دقيق و عميق پاسداران و خانواده هايشان را به اين شرايط وملاكها و انتخاب كانديداي اصلح خواستار شد، و افزود : مسلمانان بخصوص شيعيان در قرون گذشته با انتخاب ناآگاهانه افراد ساده لوح و ترسو ،ضررهاي زيان بار و مهلكي ديده اند كه هنوز هم گريبان گير ممالك اسلامي بخصوص شيعيان مي باشد، و گفت: اولين خواسته دشمنان از ما عدم حضور در انتخابات است و دومين خواسته آنها انتخاب كانديدي است كه پيرو و دنباله رو آنها باشد پس مبادا پيرو حرف دشمنان باشيم.ايشان در پايان حضار را به حضور گسترده و چشم گير و دندان شكن در انتخابات دعوت كرد و اظهاراطمينان كرد بار ديگر مردم ما با حضور در انتخابات از نظام جمهوري اسلامي ايران قاطعانه دفاع خواهند كرد .
كوهپيمايي طرح جماران ويژه پايوران و سربازان سپاه ناحيه نطنز
اين كوهپيمايي که با صعود به كوه هاي سرتخت نطنز با حضور بيش از 45 نفر از پايوران برادر و خواهر و سربازان اين ناحيه برگزار گرديد. سروان پاسدار محمد طباطبايي نژاد مسئول تربيت بدني سپاه ناحيه نطنز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بسيج ، اهداف اين كوهپيمايي را ارتقاء سطح آمادگي جسماني و افزايش توان روحي و ايجاد نشاط و شادابي در كاركنان بيان كرد . در پايان طرح ، از كوهپيمايان با نان و پنير و خرما پذيرايي به عمل آمد.
مراسم تودیع و معارفه فرماندهی بسیج سیدالشهدا بادرود
مراسم تودیع و معارفه فرماندهی بسیج سیدالشهدا بادرود با حضور امام جمعه ، فرماندهی مقاومت بسیج ناحیه نطنز ، بخشدار ، شهردار و فرماندهان پایگاههای مقاومت و دیگر مقامات محلی در محل سالن آموزش و پرورش بادرود برگزار شد .در این مراسم نخست امام جمعه بادرود طی سخنانی ضمن ارج نهادن از خدمات چندین ساله جناب سرهنگ حسین جهانبانی ، انتصاب آقای مجتبی خسروی را تبریک گفت . حاج آقا دهشیری درادامه خصایل برجسته فرماندهی قبلی را برشمرد و آرزوی امیدواری نمود با حسن تدبیر این مسیر تداوم یابد . جناب سرهنگ محسنی فرماندهی مقاومت بسیج ناحیه نطنز درادامه با تشکر از خدمات چند ساله فرماندهی سابق حوزه بادرود ، از نیروی جوان و فعالیت فرمانده جدید یاد نمود و طی سفارشاتی به نقل از مولا متقیان فرمانده جدید را به عمل به ان فراخواند و گفت بسیج متعلق به همه مردم است و در انحصار یک جریان و یا گروه خاصی نیست و باید اینگونه بماند .در پایان سرهنگ جهانبانی نیز با ذکر این نکته که در مدت مسئولیت خود کسی را نرنجانده ام تعدادی از افتخارات خود را در طی دوران تصدی خود بیان داشت در پایان هدایی که جمع شده بود به سرهنگ جهانبانی اهدا شد و حکم فرماندهی آقای خسروی را قرائت نمودند
ساختمان درحال ساخت تامين اجتماعی بادرود درآتش سوخت
سایت شهرداری بادرود :به دلیل نامعلومی سقف تیرچه بلوک ساختمانی تامین اجتماعی بادرود که بیش از50%پیشرفت فیزیکی داشت به خاطر استفاده فوم یونولیت والوارمورداستفاده درطبقات درآتش سوخت . واحدآتشنشانی شهرداری بادرودسریعا"پس ازآتش سوزی به آن محل اعزام شده آتش را مهاروازپیشرفت آن جلوگیری نمودند.میزان خسارات وارده تاکنون برآورد و اعلام نشده است.
جاده ترانزيتی کاشان بادرود جان ۲ خانواده راگرفت.
براثرتصادف دو دستگاه پراید و پیکان در10 کیلومتری بادرود درمسیرجاده ترانزیتی بادرود - کاشان 9 نفر اعضای دو خانواده جان باختندآتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری بادرود با اعلام خبرافزودشدت تصادف بصورتی بود که تشخیص هویت افرادجان باخته به سختی انجام کردیده است.
براثراین سانحه سرهنگ صفوی فرمانده پلیس راه استان اصفهان درمحل حادثه حاضر وبا شهردار بادرود و مسئولین محلی به بررسی حادثه پرداختند.
بازهم حادثه خونین درمسیر بادرود
این بار هم جاده مرگبار بادرود – کاشان سه نفر رابه کام مرگ فرو برد .در عصر روز جمعه هشتم خرداد 88 بر اثر برخورد دو دستگاه پراید ویک کامیون در کیلومتر 20 جاده ترانزیت بادرود به کاشان سه نفر از مسافرین پراید دردم جان باختند و4 نفر هم بر علت وخامت حال به بیمارستانهای کاشان انتقال یافتند .
جاده بادرود-کاشان ۹نفر رابکام مرگ برد
از وبلاگ مهر بادرود : درجاده بادرود- کاشان که درده روز پیش شاهد پرپرشدن گل وجود ۴نفر از هموطنانمان بود در عصرروز پنج شنبه ۱۴ خرداد هم ۹نفررابکام مرگ فرو برد .بر اثر برخورد یک دستگاه پراید وپیکان درکیتومتر ۱۵ جاده ترانزیت بادرود به کاشان ۹نفر از اعضای دوخانواده جان سپردند .
بگفته حسین مخلصی رئیس اورژانس۱۱۵ بادرود این حادثه که درست در چند متری حادثه چندی پیش رخ داد ۹نفر کشته ویک زخمی بجا گذاشت .درحادثه مذکور رئیس پلیس راه استان اصفهان ، شهردار بادرود وبرخی از اعضای شورای شهرشاهد صحنه حوادث بودند . بازهم تأکید میکنیم که آقایان مسئول به هرشکل ممکن باید این جاده مرگ دوبانده شود تا شاهد این حوادث تلخ نباشیم.
هر ساله مسیر 60 کیلومتری جاده کاشان –بادرود ، شاهد پرپر شدن گل وجود انسانهای بی گناهی است که قربانی بی احتیاطی واندکی هم کم توجهی مسئولین محترم می گردند .درحالیکه طرح دوبانده شدن مسیر بادرود –کاشان از سالها پیش در دستورکار دولت محترم گذشته وحال وجود داشته تابحال این کار مهم انجام نگرفته است.گرچه از مدتها قبل بحث دو خطه شدن جاده بندرعباس به تهران همیشه مطرح ومورد توجه بوده واین مسیر از انار کرمان تا بادرود بصورت دوبانده درآمده وادامه آن از انار تا بندر در دست اقدام است ولی باتوجه به آماده شدن بخشی از مسیر بادرود به کاشان(حدود ده کیلومتر) به ناگاه شاهدیم که پروژه تعطیل می شود وکارخانه آسفالت «وزین راه» که مجری وپیمانکار این طرح ملی است به یکباره تعطیل ودر حال انتقال به استان دیگری است .باهزینه ای که اداره بیمه بابت پرداخت تصادفات ناشی از مرگ ومیر وجرح در این مسیر به حادثه دیدگان پرداخته نموده ،آیا نمی توانست این مسیر را سنگفرشی از طلا نمود .توجه مسئولین محلی و نماینده محترم می تواند جلو این خطر را بگیرد .
صعود دو زوج جوان بادرودی به قله 3950متری کرکس و حضور موفق کوهنوردان بادرود در همایش کشوری کوهنوردی به قله دالان کوه
آقای عبدالعظیم شکاری مسئول هیات کوهنوردی بخش عملکرد هیات را در خرداد ماه 1388به شرح ذیل است:
1 ـ در روز یکشنبه مورخ 3/3/88 تیم کوهنوردی خواهران صبا بادرود با همکاری پایگاه سوده تعداد 25 کوهنورد خواهر به راهنمایی تیمی برادر عباس صولتیان و سرپرستی خواهر محبوبه اشجعی راس ساعت 2 بعد از ظهر از بادرود عازم به روستای طامه نطنز شدند و از ساعت 3 همان روز تیم حرکت خود را به سمت قله 2100متری دراشت آغاز کرد و بعد از 5/2ساعت کوهنوردی موفق به فتح فوق شدند.
2 ـ در روز سه شنبه مورخه 5/3/88 تیم کوهنوردی صبابادرود با تعداد 15 نفرازکوهنوردان با سر پرستی برادر عباس صولتیان عازم قلع 2800متری سرچله یارند شده و بعد از 2ساعت کوهنوردی موفق به فتح قله شدند.
3 ـ در روز جمعه مورخ 8/3/88 تیم منتخب کوهنوردی بادرود به مناسبت روز جهانی محیط زیست برنامه متنوع داشته که به شرح زیر است :
الف) تعداد 4نفر از کوهنوردان با هماهنگی هیات کوهنوردی استان اصفهان به گامهای برادر عبدالله فیروزیان ، عبدا لعظیم شکاری ، حسین آقا سیدی و احمد مزره ای راس ساعت 4 بامداد به جهت پاک سازی خود قله عازم قله کرکس شدند و بعداز صعود به قله در ساعت 30/6صبح تعداد 5 پاکت زباله غیر بازیافت را جمع آوری نموده و معدوم کردند .
ب) تعداد 32 نفر از کوهنوردان به سرپرستی برادر عباس صولتیان راس ساعت 6صبح از بادرود عازم چشمه اصفهانبان شده وبا همکاری تیم کوهنوردی سرابان نطنز و هیات کوهنوردی استان مسیر چشمه اصفهانبان تا کمپ را از زباله های غیر بازیافت عاری نمودند.
ج)دوزوج جوان بادرودی به نامهای خواهران فاطمه گودرزی و کبری توتونچی و برادران عباس توتونچی و امیر حسین شریفی برای اولین بار موفق به فتح قله 3950متری کرکس شدند که جادارد این حرکت نمادین الگویی باشد برای دیگر زوجهای جوان منطقه که با توجه به کویری بودن و سخت کوش بودن آنها از این حرکت ، استفاده بهینه جهت حفظ سلامت روح وجسم به انجام رسانند .
4 ـ در روز پنج شنبه مورخ 14/3/88 تیم کوهنوردی منتخب بادرود با همکاری اداره هلال احمر بادرود با تعداد 20 نفر از کوهنوردان منطقه به سرپرستی برادر عباس صولتیان از بادرود عازم شهرستان داران شدند وبعد از استراحت در شب در روستای آنالوجه با تعداد 1300 نفر از کوهنوردان کل کشور حرکت به سوی قله نفس گیر 3925 متری دالان کوه را آغاز کردند و بعد از 6ساعت کوهنوردی ، موفق به فتح قله فوق شدند . لازم به ذکر است در این صعود کوهنوردان بادرود همیشه جز 100نفر اول صعود بودند که جا دارد از زحمات و آمادگی جسمانی این کوهنوردان تشکر و قدر دانی به عمل آید .
5 ـ در روز جمعه مورخ 15/3/88 تیم کوهنوردی منیر بادرود به سرپرستی دکتر داوود شایان در همایش مذهبی ورزشی در صعود به قله سلطان گروه آباد شرکت کردند . در این همایش که همراه با برگزاری دعای ندبه در امامزاده سلطان گروه آباد برگزار شده کوهنوردان بعداز دعای فوق به فتح قله ضلع شمالی امامزاده گردیدند.
6 ـ در روز سه شنبه 19/3/88 تیم کوهنوردی منتخب خواهران بادرود به راهنمایی تیمی برادر عباس صولتیان باتعداد 12 نفر از اعضای تیم خواهران عازم قله 3200متری طامه شدند که بعد از 3ساعت کوهنوردی منتخب ،به فتح قله فوق شدند .
عملکرد هیئت کوهنوردی بخش بادرود در اردیبهشت از زبان عبدالعظیم شکاری رئیس هیئت کوهنوردی
تيم كوهنوردي امامزاده آقاي علي عباس (ع) به سرپرستي سركار خانم بهجت اكبري به همراه تعداد 22 نفر از كوهنوردان خواهر از پايگاه بسيج ام البنين رأس ساعت 7:30 صبح عازم مزرعه اقليمه شدند و بعد از 2 ساعت كوهنوردي موفق به فتح قله 1500 متري چشمه ماهياب سرتخت نطنز شدند .
-تيم كوهنوردي صبا به سرپرستي آقاي عباس صولتيان رأس ساعت 14:00 با تعداد 5 دستگاه خودرو سواري شخصي و 20 نفر كوهنورد، از بادرود عازم روستاي طامه نطنز شدند و رأس ساعت 15:00 كوهنوردان فوق الذكر عازم قله 2700 متري دره دراشت شدند و بعد از 3 ساعت كوهنوردي موفق به فتح قله شدند و بعد از 1 ساعت استراحت و صرف دسر و چاي ، تيم در ساعت 19:30 به شهر بادرود برگشت . لازم به ذكر است كه در طول مسير تعداد 5 كيسه زباله غير بازيافت جمع آوري و معدوم شد .
- تيم كوهنوردي صبا به سرپرستي آقاي عباس صولتيان با تعداد 12 نفر از كوهنوردان همراه با پزشك تيم ( دكتر عبدا.. فيروزي) عازم كوه 1750 متري چرخه نطنز شدند و بعد از دو ساعت كوهپيمايي از سمت جنوب غرب موفق به فتح قله شدند .
- تيم كوهنوردي صبا بادرود به سرپرستي آقاي عباس صولتيان با تعداد 25 نفر از كوهنوردان رأس ساعت 14:00 عازم روستاي تاريخي ابيانه شدند و از ساعت 15:00 كوهنوردان فوق عازم قله 3250متري بند اشكنه شدند و بعد از 4 ساعت كوهپيمايي سنگين موفق به فتح قله فوق شدند . لازم به توضيح است در مسير منتهي به قله يك از كوهنوردان به علت آسيب ديدگي دست دچار عارضه شد كه توسط پرستار تيم ( ابراهيم فهيمي) مورد معالجه قرار گرفت اين برنامه رأس ساعت 20:30 به پايان رسيد .
-تيم كوهنوردي امامزاده آقاي علي عباس(ع) با تعداد 12 نفر از كوهنوردان خواهر به سرپرستي سركار خانم بهجت اكبري با ميني بوس پايگاه بسيج سيد الشهداء بادرود عازم شهرستان نطنز شدند و رأس ساعت 7 صبح از دامنه قله باز عازم قله شدند و بعد از يك ساعت كوهپيمايي موفق به فتح قله فوق شدند .
-اعضاي تيم 5 نفره كوهنوردي صبا به سرپرستي آقاي ابراهيم رحماني رأس ساعت 14:00 از شهر بادرود عازم قصر بهرام واقع در منطقه گرمسار سمنان شدند كه اعضاي تيم بعد از 8 ساعت حركت با خودرو جيپ مسير 200 كيلومتري در بيابان بين بادرود تا گرمسار ، ساعت 22:00 به منطقه فوق رسيدند و بعد از بازديد و سپري كردن شب در روز جمعه اعضاي تيم به بادرود برگشتند .
-تيم كوهنوردي منير بادرود به سرپرستي دكتر داوود شايان با تعداد چند نفر از پزشكان منطقه بادرود عازم قله 2000 متري پودينه‌اي واقع در 85 كيلومتري امامزاده آقاي علي عباس(ع) شدند كه در اين كوهپيمايي ، كل منطقه توسط اعضاي تيم از زباله محدودي كه قبلاً توسط افراد ريخته شده بود جمع آوري و معدوم گرديد
دانشگاه آزاد اسلامی اردستان در آیینه خبر
- برگزاری مسابقه طناب کشی
به یمن پاسداشت آزاد سازی سوم خرداد و قیام 15 خرداد ، و به همت دفتر فرهنگ اسلامی و تشکل دانشجویی کویر اردستان مسابقه طناب کشی به نام « از قیام خونین تا فتح خرمشهر»در محل خوابگاه خواهران برگزارشد.در ایم مراسم پس از وزن کشی شرکت کنندگان در 8 گروه 4 نفره تقسیم و به مسابقه پرداختند و در پایان یکی از گروهها به عنوان گروه برتربرگزیده شد.
برگزاری اردوی سیاحتی – زیارتی دانشگاه
به همت دفتر فرهنگ اسلامی و به نیت بهره گیری ازبرکات معنوی حضور در اماکن مذهبی ، اردوی سیاحتی – زیارتی به امامزاده اقاعلی عباس و شاهزاده محمد (ع) برگزار شد و از فیوضات معنوی این بارگاه مقدس بهره مند شدند
اردوی سیاحتی – آموزشی دانشگاه
به منظور آشنایی با نحوه گلابگیری و تهیه اسانس گل محمدی ، دانشجویان این دانشگاه در دیدار از شهرستان کاشانو با حضور در شهرهای نیاسر و قمصر در محل کارگاههای گلابگیری حاضر شده و از نزدیک با تهیه استحصال اسانس از گل محمدی آشنا شدند .
برپایی مراسم ارتحال حضرت امام عظیم الشان (ره)در دانشگاه
در سالروز ارتحال امام (ره) با حضور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی اردستان در محا نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی مراسم بزرگداشتی برگزار شد .دراین مراسم که با حضور هئیت رئیسه دانشگاه و گروه کثیری از اساتید و دانشجویان برگزار شد حجت الاسلام حیدری (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اردستان) طی سخنانی خصوصیات برگزیده امام راحل را برشمردو وجود این امتیازات اخلاقی بوده است که در بین تمام علما و فضلا او را برجسته و نمونه نموده است .
شرکت اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری
اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ازاد اسلامی اردستان همدوش با با ملت غیور ایران دردهمین انتخابات ریاست جمهوریشرکت نمودند و با آرای خود پشتیبانی خود را از نظام اسلامی اعلام نمودند .
مراسم افتتاح ساختمان جدید انتظامی
بخش امامزاده (بادرود)

با حضور مقامات محلی ، امام جمعه بادرود ، فرماندار نطنز و اعضای شورای اسلامی شهرو روستا و مقامات قضایی شهرستان و شهرو تنی چند ار مقامات انتظامی استان در محل جدید فرماندهی انتظامی ، واقع در خیابان شهید رجایی بادرود ساختمان جدید نیروی انتظامی رسما افتتاح شد .
در این مراسم جناب سرهنگ اسماعیلی فرماندهی انتظامی شهرستان ،به حاضران خیر مقدم گفت و اعلام نمود محل قدیم در شان و شوکت این مردم شریف نبود و انشالله در آینده با احداث ساختمان در شهرک آزادگان بتوانیم خدمات خود رابیشتر ارائه دهیم.
وی به خدمات نیروی انتظامی در این بخش اشاره نمود و گفت هم اکنون به حول و قوه الهی ، خدمات گذرنامه ، هویت، معاینه فنی و نظام وظیفه در این بخش انجام می شود و برنامه این است که فرماندهی منطقه هفته ای یک روز در بین مردم این منطقه باشد .درادامه امام جمعه بادرود با گرامیداشت سوم خرداد و روز آزاد سازی خرمشهر ، امنیت را نعمت بی بدیل خواند و گفت : اگر امنیت نباشد مسائل مادی و معنوی تعطیل می شود و با اعلام این نکته که نیروی انتظامی از لحظه تولد تا مرگ با انسان حضور دارد از نقش امنیت افرین این نیرو در منطقه و کشور تقددیر و تشکر نمود.امام جمعه بادرود در ادامه از جناب سرهنگ دلشاد پور درخواست نمود به لحاظ موقعیت زیارتی و جمعیتی امامزاده اقاعلی عباس ع ، ایجاد پاسگاه جدید در آستان مقدس را پیگیری نمایند تا انشالله زحمت نیروهای خدوم قضایی کمتر شود و اظهار امیدواری نمود با تقویت پرسنل و امکانات مادی و تجهیزاتی این بخش همچنان مردم عزیز ما در امنیت و اسایش باشند و جادارد از خدمات تلاشگران عرصه امنیت در این شهرستان و بخش و شهر تشکر نمایم .
آنگاه سرهنگ دلشاد پور فرمانده مهندسی فرماندهی اصفهان طی سخنانی با تشکر از حضور مدعوین محترم به موضوع 3 خرداد روز ازاد سازی خرمشهر اشاره نمود و به نقل خاطرات فتح خرمشهر پرداخت وی ادامه داد ما اعتقاد داریم این انقلاب کشتیبان دارد و ان را به دست صاحب اصلی خود خواهد سپرد .در پایان با تشکر از همگان اظهار امیدواری نمود بتوانیم پیام امام جمعه محترم به گوش مسئولان استان برسانیم
لازم به ذکر است که محل جدید به قیمت 000/000/145 تومان خریداری شد و با همکاری مسئولان ذیربط تغییر کاربری داده شد که جا دارد از همکاری شهرداران جدید و قدیم تشکر نماییم.
معرفی رئیس جدید اداره آبفا بخش بادرود
در مراسمی با حضور مدیر عامل سازمان آب وفاضلاب استان اصفهان رئیس جدید این اداره دربادرود معرفی شد .دراین مراسم که پس از آغاز پروژه ی آبرسانی ازبادرود به آستان مقدس آقاعلی عباس برگزار شد آقای احمدعلی پورنوری بعنوان رئیس جدید این اداره مشغول بخدمت گردید و از خدمات 3 ساله مهندس زارع رئیس پیشین که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بود تجلیل بعمل آمد .
دراین جلسه حاج آقا دهشیری امام جمعه وصولتیان رئیس شورای اسلامی شهر بادرود از مهندس فخرائی مدیرعامل سازمان آبفای استان خواستار تأسیس تصفیه خانه به علت وجود املاح زیاد در آب شرب شهری در منابع آب بادرود شدند .
یادآوری می گردد در حاشیه این جلسه پروژه ی آبرسانی بادرود به آقاعلی عباس(ع) که با اعتبار 6 میلیارد ریالی سازمان آب وفاضلاب استان در طول مسیر 8 کیلومتری اجراء گردیده بود به بهره برداری رسید.
در کار خیر نیاز به استخاره نیست .
از یکسال پیش طرح احداث این سقاخانه و5 سقاخانه مشابه آن به همت یک خیر در بادرود آغاز شده است و در دو نشریه محلی با اب و تاب از بانی این امر خیر تقدیر و تشکر بعمل آمدولی باگذشت نزدیک به یکسال از آغاز این پروژه ها که جدای از هر بحث ونقدی جای تشکر از بانی خیر این بنا ها رواست ولی سوال این است که چرا نیمه کاره رها شد و ادامه نیافت .خیر محترم اندکی تعجیل کن که تابستان درراه است ومسافران کویر تشنه ی آب گوارا .با وجود اینکه تمام مسئولان شهر همکاری نمودند مشکل از کجاست که دربهترین نقاط شهر این سقاخانه های سنتی برپا شده اند وبه پایان نمی رسند؟ . آقای خیر اندکی درنگ کن در احداث بنای خیر ودر کار خیر نیاز به استخاره نیست .
از دنا تا حرا
استاد امرالله قاسمی از پیشکسوتان آموزش و پرورش آخرین اثر تالیفی خویش را با نام «از دنا تا حرا» که حاوی سفرنامه حج است به بازار نشر و چاپ عرضه نموده است .این اثر که توسط انتشارات سام ارا – که ایشان مدیریت این انتشارات را هم داراست – چاپ شده است شامل 117 صفحه با تصاویر رنگی از اماکن تاریخی مکه و مدینه است و به قیمت 1500 تومان به خوانندگان عرضه شده است .این کتاب علاوه بر سفرنامه و خاطره ، تصویر تاریخی از بعضی از اماکن مذهبی و جغرافیای اماکن زیارتی به نحو شایسته ای نوشته است .
لازم به ذکر است که ایشان در معرفی شهرستان سمیرم و کتابهای آموزشی و تستی تا به حال چندین اثر را به چاپ رسانده است و مورد استقبال فرهنگدوستان قرار گرفته است . برای ایشان آرزوی موفقیت داریم .
دیدار چند ساعته نماینده مجلس از دانشگاه ازاد اسلامی نطنز و بادرود
نماینده مجلس گفت : من در بدو ورود به مجلس دو درخواست از مسئولان داشته ام اول : پدافند غیر عامل و دوم پیگیری بودجه یک درصد هسته ای ریاست محترم جمهوری برای شهرستان.
دکتر ضابطی نماینده مجلس و عضو کمیسیون بهداشت به دعوت روسای دانشگاه ازاد اسلامی نطنز و بادرود در جمع مسئولان و اعضای هئیت علمی دانشگاه و شهرداران نطنز و بادرود و تنی چند از مقامات محلی حاضر شد و از نزدیک با روند اموزشی و پژوهشی و مشکلات این دو دانشگاه قرار گرفت .
ایشان با حضور در دانشگاه نطنز و بادرود در جمع مدعوین گفت : دانشگاه آزاد اسلامی چند ساله مظلوم واقع شده است و چون موضوع مالی مطرح است نظارتها هم بیشتر شده است و خوشبختانه در جمع فارغ التحصیلان این دانشگاه نخبگان زیادی هم وجود دارند و فعالیت می کنند .نماینده مجلس گفت : من در بدو ورود به مجلس دو درخواست از مسئولان داشته ام اول: پدافند غیر عامل و دوم پیگیری بودجه یک درصد هسته ای ریاست محترم جمهوری .
ما معتقدیم باید بر اساس نیاز انرژی هسته ای نطنز ما نیرو تربیت کنیم و حتی نفرات برتر را جذب و بورسیه نماییم .
حاج اقا نرگسیان رئیس دانشگاه نطنز نیز ضمن خیر مقدم به حاضران ، مشکلات و تنگناهای موجود را برشمرد و از نماینده مجلس مساعدت طلبید .و گفت الان حدود 710 دانشجو در چند رشته حضور دارند و مشکل خوابگاه و تصویب رشته های مورد نیاز از جمله نیاز این دانشگاه است. آنگاه تعدادی از اعضای هئیت علمی به بیان دیدگاه خود پرداختند . حاج آقا میر قادری رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه نیز مشکلات و راهکارهای خود را بیان داشت و اظهار امیدواری نمود با توجه به نیاز به کتب تخصصی در این خصوص اقدام لازم بعمل اید .
مهندس دیهیم شهردار نطنز نیز اظهار داشت دانشگاه ازاد و شهرداری ها چون دو واحد مستقل و خودگردان هستند با مشکلات عدیده ای روبرو هستندکمبود جمعیت ، نبود مشارکتهای مردمی ملموس است و ادامه داد که با این دانشگاه به توافق رسیدیم تا با امور تحقیقاتی با یکدیگر همکاری نماییم و به دانشگاه مساعدت نماییم .
درادامه نماینده مجلس گفت که متاسفانه بین دانشگاه و صنعت فاصله زیاد است و وقتی یک مورد از این فاصله ها را کم نمودیم نبوغ جوانان خود را در موضوع هسته ای مشاهده نمودیم وما باید براساس صنعت نیرو تربیت نماییم .درپایان کلیپی از عملکرد و ساختار دانشگاه ازاد اسلامی نطنز به نمایش درامد و حاضران از قسمتهای مختلف دیدن نمودند یکی از مکانی که مورد توجه حاضران قرار گرفت سالن آمفی تئاتر دانشگاه بود که با تجهیزات کامل آماده شده بود و اظهار امیدواری شد تا دراینده مراسم شهرستان در این سالن برگزار شود .
نماینده مجلس : ما معتقدیم باید بر اساس نیاز انرژی هسته ای نطنز ما نیرو تربیت کنیم و حتی نفرات برتر را جذب و بورسیه نماییم .
نماینده مجلس درادامه با حضور دردانشگاه ازاد اسلامی بادرود نیز با روند اموزشی و مشکلات ان آشنا شد .آقای کیانوش در این جلسه با طرح مشکل اجاره معوقه مدیریت اراضی (موضوع اجاره به شرط تملیک این دانشگاه) از نماینده مجلس درخواست نمود تا در حل این مشکل همکاری نماید .ایشان تصویب رشته های جدید و نبود خوابگاه را از دیگر مشکلات برشمرد و اظهار امیدواری نمود مشکل آسفالت و روشنایی معابر با مساعدت نماینده حل شود .لازم به ذکر است که این دانشگاه در سال 84 رسمت فعالیت خود را آغاز نموده و الان حدود 300 دانشجو دارد .
در این نشست رضا نقدی شهردار بادرود نیز در خصوص حل مشکل خوابگاه گفت با بخش خصوصی در جلسه ای که داشتیم مقرر شد با همکاری دانشگاه سوئیت دانشجویی احداث نمایدو شهرداری نیز نهایت همکاری داشته است و در شهرک ازادگان نیز تعداد 50 دستگاه منزل اماده اجاره به این دانشگاه است و تا 1500 دانشجو می توانیم سرویس دهیم .درپایان حاضران با حضور در بخشهای مختلف دانشگاه با روند اموزشی و تحقیقاتی
دانشگاه آشنا شدند .
به همت انجمن شهر و ادب یادمان نطنز و بادرود و همکاری اداره ارشاد اسلامی نطنز ، مراسم یادمان بیستمین سالروزرحلت ملکوتی حضرت امام با برگزاری انجمن شعر در محل ارشاد اسلامی و قرائت اشعار شاعران منطقه گرامی داشته شد .
در این مراسم جهانبانی رئیس ارشاد اسلامی طی سخنانی به تاریخچه برگزاری یاد یار در این شهرستان اشاره نمود و گفت امسال با تشکیل انجمنهای ادبی و شعری ، یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی گرامی داشته شود که با همت شما شاعران منطقه این مراسم مجلل برگزار شده است و جای تشکر دارد . آنگاه شاعران با قرائت اشعار زیبای خود یاد و خاطرات امام راحل عظیم الشان را گرامی داشتند .در این مراسم حاج اقا انصاری یکی از روحانیون سرشناس منطقه با بیان ارزشهای انقلاب اسلامی ، جایگاه رفیع ولایت و اجتهاد را در امام تشریح نمودند و از حاضران خواستند مرام و خصایل این مرد بزرگ را سرلوحه اعمال خود قراردهند .در این مراسم شرکت کنندگان از حضور کم رنگ مسئولان شهرستان با وجود دعوت کتبی از انان گلایه نمودند .
* بازتاب یک خبر *
پس از درج خبر تولید گندم رقم آقاعلی عباس
در شماره قبل ، جهاد کشاورزی نطنز را به واکنش نشانده و متن زیر را ارسال داشته است :
«تولید ارقام جدید گندم صرفا در مراکز تحقیقات کشاورزی و پس از طی چندین مرحله ودر طول چندین سال با اهداف خاصی نظیر : مقاومت به آفات و امراض ، مقاومت به ورس ، تولید بالا و ... صورت می گیرد و پس از طی مراحل مختلف و تایید نهایی نسبت به نامگذاری ان اقدام می گردد و تکثیر رقم خاصی از گندم هرچند بار ارقام موجود متفاوت می باشدنمی تواند به عنوان تولید رقم جدید مطرح گردد درضمن اینکه واریته مورد نظر در سال گذشته از طرف کارشناسان مربوط در استان بازدیدو مورد تایید قرار نگرفت .... »
... اما باید بدانیم که وقتی نشریه منبع خبری را ذکر می کند دستگاه مربوطه می تواند از منبع خبر کنکاش کند یا به جریده مربوطه جوابیه ارسال دارد ولی نوشتن نامه ورونوشت به ارشاد اسلامی به نشریه ای که 12سال را با موفقیت فعالیت نموده و شماره issn دارد تذکر دهد خلاف نص صریح قانون است.
و اگر خدای ناکرده خبر کذبی نیز درج شود که این نشریه در ذات او نیست فقط می تواند طبق قانون جوابیه صادر نمایدتا درج شود و دیگر اینکه آقای مدیر محترم خود مستحضرهستند که سال گذشته از مزرعه فیلمبرداری شد و فیلم آن از مرکز اصفهان پخش شد و کشاورز گندمکار نیز موجود است می توانید درددل و پاسخ این خبر را از او بشنوید یعنی خبر نیز در سال گذشته در بوق و کرنا رفته است و خبر جدیدی نیست و البته بعضا شنیده هم می شود که در دیگر مرکز تحقیقاتی نیز این نوع بذر کشت شده و صد البته اینکه شما باید سراغ این صاحب این نوع خبرها بروید و مگذارید که به رسانه ها کشیده شود و مدیریت محترم مستحضر است که بسیاری از خبر رسانی آن مدیریت از این جریده انجام می شده است و بهتر بود رونوشت نامه ای که به ارشاد داده حدود قانونی خویش را رعایت می نمود. و لی ما واکنش این خبر را به فرماندار محترم و بخشدار محترم و مدیریت محترم استان و کشاور گندمکار واگذار می کنیم تا خود قضاوت نمایند .
دانشگاه پیام نور بادرود درهاله ای از ابهام
ازوبلاگ مهر بادرود : درسال 1379 اعلام گردید که موافقت اصولی باایجاد مرکز دانشگاه پیام نور بادرود مورد تصویب هیئت امنای دانشگاه پیام نور مرکز قرار گرفته است وهمه صحبتهااز آغاز بکار این دانشگاه دربادرود خبر می داد .با تشکیل هیئت مؤسس مقررگردیده بود مبلغ 25 میلیون تومان به حساب دانشگاه واریز وزمین محل احداث دانشگاه توسط هیئت موسس فراهم گردد ودر یک مکان استیجاری این دانشگاه آغاز بکار نماید .تلاش مکرر هیئت موسس فقط به جمع آوری مساعت 15 میلیون تومانی خیر ارجمند آقای دکتر محققی در سال 1386 منجر وبا تمام رایزنی انجام گرفته دیگر خبری برای ادامه عملیات راه اندازی این مرکز علمی نشد وخیر دیگری به یاری نشتافت وبه رغم پیگیریهای مکرر برای واگذاری زمین در بلوار آقاعلی عباس با مخالفت وعدم همکاری اداره جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستان در اختصاص زمین یاد شده بازهم تلاش هیئت موسس بی نتیجه ماند . هیئت دولت در جلسه مورخه 20/3/1386 ودر حاشیه دور اول سفر رئیس جمهور به استان اصفهان طبق بخشنامه ای که باامضای آقای داوودی معاون اول رئیس جمهور طی نامه شماره 41384/37485 به وزارت علوم وتحقیقات ابلاغ نموده با اختصاص مبلغی برای کمک به راه اندازی 18 مرکز دانشگاه پیام نور در شهرستانهای استان منجمله بادرود اشاره وتأکید گردیده است که با تأسف با گذشت دوسال از مصوبه دولت هنوز از اختصاص مبلغ سفر رئیس جمهور به استان برای کمک به امر راه اندازی دانشگاه پیام نور بادرودخبری نیست .این درحالی است که شهرهای کوچک استان دارای مراکز دانشگاه پیام نور گردیده اند وبادرود با این پتانسیل بالا از این مرکز دانشگاهی بی بهره است .
حال انتظار می رود:
1-دولت محترم به تعهد خویش برای تخصیص اعتبار یاد شده اقدام نماید.
2-خیرین بزرگوار شهر ومردمی که ماشاءالله هرساله یک حسینیه ومسجدی را در شهر احداث می کنند که غالبأدربشان فقط 10 روز در سال مفتوح است ومابقی ایام بسته، در این زمینه گامی هرچند کوتاه پیش نهند.
3-اداره محترم جهاد کشاورزی بویژه مدیریت محترم اندکی فراتر اندیشیده ودراختصاص زمین برای احداث این دانشگاه مساعدت نماید.
4-مسئولین محترم محلی اعم از فرماندار ،نماینده مردم در مجلس،بخشدار،شهردار واعضای شورای اسلامی شهر درامر کمک به موسسین مساعدت بیشتری نمایند. به امید اینکه با همت مردم پرتلاش وهمشهریان گرانقدر با یک وحدت رویه دانشگاه پیام نور هم مثل دانشگاه آزاد بزودی افتتاح گردد تاخیل عظیم مشتاقان به علم ودانش راهی شهرهای دورونزدیک نگردند.
سلسله مباحث حقوقی (4)
کلیاتی در باب سرقت

به قلم علیرضا نقدی بادی
یکی از قدیمی ترین جرایم که شاید از همان پیدایش مفهوم مالکیت در جوامع بشری ارتکاب می یافته و معمولا مجازات های سختی هم برای مرتکبین آن در نظر گرفته شده است، جرم سرقت است.سرقت از جمله جرايمي است كه در سالهاي اخير به علل مختلفي رشد داشته است.در برخي از پرونده ها سارق هنگامي كه در دام قانون گرفتار مي شود و متوجه حكم قانوني مي شود تصور اين كه براي عمل به ظاهر معمولي او چنين حكم سنگيني از سوي قانونگذار تعيين شده ، اقرار مي كند كه اگر حكم قانوني عملش را مي دانسته، قطعاً مرتكب چنين عملي نمي شد.
امروزه در اکثر کشورهای جهان، جرم سرقت به دلیل تنوع و گوناگونی آن به انواع مختلفی که هر یک شرایط خاص و مجازات مخصوص به خود را دارد، تفکیک شده است برای مثال: سرقت ساده، سرقت مسلحانه، سرقت از بانک ها و ....در کنار جرم سرقت برخی از اعمال مرتبط با این جرم نیز در دنیا واجد وصف مجرمانه هستند و قابل مجازات شناخته شده اند. مهم ترین این قبیل اعمال، جرم مداخله در اموال مسروقه از طریق خرید و فروش مال مسروقه، مخفی کردن مال مسروقه و ... است.سرقت در کشور ما انواع مختلفی دارد که معمولا به سرقت های حدی و تعزیری تقسیم می شوند.
براي مبارزه با کساني که حريم مالکيت خصوصي افراد را نقض کرده و اموال ديگران را مي‌ربايند وضعي قوانيني مناسب ضروري است . در حقوق ايران طبق قانون مجازات عمومي سال 1304 مجازات انواع مختلف سرقت معين شده بود که با تصويب قانون حدود و قصاص و تعزيرات پس از انقلاب اسلامي، مقررات حاکم بر جرم سرقت تحول يافته و براساس متون فقهي براي سرقت مستوجب حد مجازات قطع دست و براي سرقت‌هايي که جامع شرايط حد نبودند مجازات شلاق تا 74 ضربه مقرر گرديد که بدليل ازدياد جرم سرقت در سالهاي اخير و کافي نبودن مجازات مقرر براي سرقت تعزيري براي مبارزه با سارقين، در قانون تعزيرات مصوب 1375 مقررات جديدي وضع گرديد که ضمن احياء مقررات راجع‌به سرقت‌هاي مشدد و مسلحانه مذکور در قانون مجازات عمومي سابق و ساير قوانين متفرقه، مصاديق جديدي از سرقت را پيش‌بيني و مقررات سابق را نسخ نمود. در حال حاضر «سرقت مستوجب حد» براساس مواد 197 تا 203 قانون مجازات اسلامي و «سرقت تعزيري» براساس مواد 651 تا 661 قانون مجازات اسلامي (تعزيرات) مصوب 1375 قابل مجازات است .
پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران در سال 1357 قانونگذار ايران به حكم اصل چهارم قانون اساسي مبني بر اسلامي شدن قوانين، در صدد حذف و اصلاح قوانين خلاف شرع و وضع قوانيني منطبق با موازين شرعي و فقهي برآمده و از اين رهگذر در خصوص جرم سرقت ابتدا مواد 212 الي 218 قانون حدود و قصاص مصوب 1361 به جرم سرقت مشمول حد اختصاص يافت و سپس در سال 1362 ماده 108 قانون مجازات اسلامي (تعزيرات) به بيان حكم سرقتي كه جامع شرايط حد نبود پرداخت. در سال 1370 و 1375 قانونگذار در قوانين راجع به سرقت تحول اساسي ايجاد نمود و در فصل بيست و يكم قانون مجازات اسلامي (تعزيرات) تحت عنوان «سرقت و ربودن مال غير» در مواد 651 الي 667 به بيان انواع سرقتهاي تعزيري و اقسام ربودن مال غير پرداخت.
رويه جاري فقها در بحث سرقت اين است كه تعريفي از سرقت مشمول حد ارائه نمي دهند،بلكه شرايط اجراي حد سرقت را بيان مي‏كنند. شهيد اول در اين خصوص مي فرمايد: «حكم قطع دست در مورد سرقت بالغ عاقل از حرز بعد از هتك آن در مواردي كه شبهه ملكيت در ميان نبوده و ربع دينار يا به اندازه قيمت آن به صورت مخفيانه ربوده شود و سرقت فرزند از آن پدر نبوده و سرقت مواد غذائي در سال قحطي هم نباشد، اجرا مي‏شود.»
هفته قوه قضاییه گرامی باد
گفتگوی صمیمی با ریاست دادگستری شهرستان نطنز
ریاست دادگستری نطنز : دو اصل مهم را دررسیدگی به پرونده ها مورد توجه داریم : ابتدا احقاق حق و رعایت عدالت و مرحله دوم سرعت در رسیدگی قضایی
آقای محمد شیخ مقدم آرانی ریاست دادگستری شهرستان نطنز طی گفتگوی صمیمی با این نشریه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء هفتم تیر و شهید مظلوم دکتر آیت اله بهشتی و تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه به همکاران محترم قضایی و اداری اظهار داشت: دادگستری شهرستان نطنز با استفاده از تعداد 6 نفر قاضی و بهره گیری از 15 نفرکارمند اداری نسبت به اجرای وظایف قانونی و اختیارات تعیین شده اقدام می نماید که در رسیدگی به پرونده ها دو اصل مهم را مد نظر قرار داده است ابتدا احقاق حق و رعایت عدالت و مرحله دوم سرعت در رسیدگی به این عبارت که مردم در کمترین زمان ممکن به حقوق حقه خود در سایه رسیدگی قضایی نایل آیند و در این مدت یکساله اخیر تعداد معتنابهی از واحدهای دادگستری اعم از دادسرا و دادگاه با وضعیت مناسب رسیدگی روبرو بوده اند که کاهش آمار موجودی هر یک از آنها گواهی این مطلب می باشد 0
رئیس دادگستری نطنز : تمامی آحاد جامعه را به رعایت مقررات و قوانین و احترام به حقوق سایر شهروندان جلب می نمایم.
وی در ادامه در خصوص پرونده های مواد مخدر افزود : با افزایش آمار ورودی پرونده های موضوع صلاحیت دادگاه انقلاب ( خاصه مواد مخدر ) روبرو بوده ایم که این امر علاوه بر اینکه هشداری بابت افزایش میزان مواد مخدر در سطح شهرستان تلقی می گردد حکایت از افزایش تلاش پرسنل نیروی انتظامی در کشف ، شناسایی عاملین مواد مخدر و همچنین اقدامات دادگاه انقلاب شهرستان در تعامل با نیروی انتظامی در رسیدگی به پرونده های مربوطه دارد 0
ریاست دادگستری شهرستان نطنز در خصوص امنیت این شهرستان گفت : امنیت حاکم به حوزه قضایی نطنز از رهگذر رسیدگی به جرایم و تخلفات گزارش شده از سوی مراجع مختلف و اشخاص حقیقی و همچنین تلاشهای شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی بحمداله از وضعیت مناسبی برخوردار هستیم اگر چه انتظار می رود با توجه به فرهنگ غنی موجود در بین شهروندان برخی جرایم خاص درحد پائین کمی قرار گیرد البته بدیهی است همپایه صنعتی شدن در منطقه و همچنین وضعیت توریستی ، جرایم و تخلفات خاصی نیز به ارمغان آورده که تمهیدات لازم جهت برخورد با این موارد هم از نظر قانونی و هم از نظر قضایی اندیشه شده است .
این مقام قضایی در ادامه محور برنامه ریزی دادگستری نطنز را برپایه اجرای دقیق و سریع قانون دانست و اعلام نمود علاوه بر استفاده از نظرات و استدلالات قوی و شفاف قضایی هر یک از همکاران محترم در رسیدگی پرونده ها سرعت در رسیدگی به پرونده ها را توجه جدی قرار می دهیم و بر مبنای سیاستهای قوه قضائیه انشاء الله در سال جاری سیستم cmsجهت بکار گیری رایانه ( فعلا در امور شکلی ) رسیدگی به پرونده ها راه اندازی خواهد شد که این امر علاوه بر بالا بردن سرعت فرایند رسیدگی از مراجعات شهروندان به دادگستری به نحو چشمگیری جلوگیری خواهد شد که در این سیستم هر شخص یا اشخاصی با استفاده از رایانه خانگی در کمترین زمان ممکن می تواند از وضعیت پرونده خویش اطلاع حاصل نماید حتی ابلاغ اوراق قضایی نیز از این طریق امکان پذیر خواهد شد 0
آقای شیخ مقدم آرانی : بر مبنای سیاستهای قوه قضائیه انشاء الله در سال جاری سیستم cmsجهت بکار گیری رایانه ( فعلا در امور شکلی ) رسیدگی به پرونده ها راه اندازی خواهد شد.
این مقام قضایی در خاتمه گفت : ضمن تشکر از همه مردم و مسئولین ادارات و نهادها اطلاع رسان ، توجه تمامی آحاد جامعه را به رعایت مقررات و قوانین و احترام به حقوق سایر شهروندان جلب می نمایم بدیهی است دادگستری با رعایت کامل بی طرفی نسبت به اجرای وظایف و اختیارات خود اقدام می نماید و این امر مانع هر گونه سفارش و توجیه پذیری خواهد بود..
رئیس ستاد حفاظت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم کل استان اصفهان منصوب شد
با حکم رئیس کل دادگستری استان اصفهان ،آقای علی نوریان بعنوان «رئیس ستاد حفاظت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم کل استان اصفهان»منصوب شد . لازم به ذکر است ایشان قبل از این ، رئیس دادگستری شهرستان اردستان و اکنون ، سمت معاون دادستان اصفهان نیز داراست. توفیق ایشان را از خداوند منان خواستاریم .
نقشه جامع شهربادرود
شروع عملياتی تدوين نقشه جامع شهربادرود
به دعوت شهرداربادرود وباحضوراعضای شورای اسلامی شهرومهندسی شرکت کوشاپایدارمجری تهیه نقشه جامع شهربادرود،عملیات تهیه نقشه جامع شهربادرودآغازشد دراین نشست کلیه عوامل ومتغیرها وموقعیت ماوشرایط اقلیمی ،تاریخی،فرهنگی،اجتماعی،کشاورزی،مذهبی وگردشگری درتهیه نقشه جامع شهرموردبررسی وتاکیدقرارگرفتنددرپایان نشست مقررگردید شورای اسلامی شهروشهرداری نسبت به برگزاری نشست باصاحب نظران ونخبگان ومهندسین بحران برای تهیه طرح اقدام نماید.